na stronie Autodoc Club

Nowości ze swiata TIPO KLUB

Fiat Tipo - Informacje, FORUM, Ogłoszenia - Tipo-Klub.pl

Cała prawda o poprawnym montażu LPG

     Każdy posiadacz samochodu z silnikiem benzynowym na pewno nie raz rozmyśla i zastanawia się nad montażem w swoim aucie instalacji LPG. Są ludzie, którzy tą sprawę uważają za priorytet, ale są też zagorzali przeciwnicy tego pomysłu. Trzecia grupa, to ludzie jeżdżący całe życie dieslem, ale w końcu zdecydowali się na zakup benzyniaka. Nie ważne do której grupy należysz. Postaram się w miarę krótko i zrozumiale dla każdego wytłumaczyć jak to powinno wyglądać i na co zwracać uwagę decydując się na montaż LPG w swoim pojeździe.

Odsłony: 345
Czytaj więcej...

Noc Cudów 2020 – czyli rabaty na Fiaty!

     Już 18-19 czerwca rozpocznie się kolejna edycja ciesząca się popularnością wśród klientów „Noc Cudów”. Zeszłoroczna edycja spowodowała, że Fiat pobił rekordy sprzedaży i rejestracji w czerwcu i ostatecznie na koniec roku 2019 znalazł się w Top 5 najchętniej kupowanych auta przez klientów indywidualnych w Polsce! Czy w tym roku również uda się osiągnąć taki sukces?

Odsłony: 1237
Czytaj więcej...

Akumulatory rozruchowe latem... część 2 czyli jak ładować akumulator (wideo)

     Skoro wiecie, że akumulator samochodowy trzeba serwisować i że przynajmniej raz...dwa razy  w roku trzeba go profilaktycznie doładować, wypada parę słów powiedziec na temat samego ładowania. W/g  ogólnie przyjętej zasady dla ładowania akumulatorów kwasowych, powinny one być ładowane prądem o natężeniu nieprzekraczającym 1/10 pojemności baterii czyli akumulator pojemności 50Ah (amperogodzin) należy ładować prądem o natężeniu nie większym niż 5A (amperów). 

Odsłony: 835
Czytaj więcej...

Akumulatory rozruchowe latem... część 1

     Zwykło się uważać, że kłopoty z rozruchem auta zazwyczaj potęgują się zimą. Tak też się dzieje z uwagi na fakt, że akumulatory rozruchowe znacznie tracą na sprawności przy niskich ( ujemnych) temperaturach.

     Błędem byłoby zakładać , że w okresie letnim ten problem znika bądź się marginalizuje. Niestety jet to dość powszechna opinia wielu użytkowników aut co może znajdować swoje uzasadnienie w poprawie ogólnych warunków rozruchu auta - rzadszy olej w silniku, brak konieczności grzania świec żarowych itp.

Odsłony: 330
Czytaj więcej...

Ogłoszenia

05 sierpień 2020

Radio numer 1 w Polsce! Największa i najpopularniejsza stacja muzyczno-informacyjna. Zawsze najlepsza muzyka i najświeższe fakty. Posłuchaj nas online.
 • Aktywne wakacje? Wybierz odpowiedni sprzęt, który będzie Ci towarzyszył przez całe lato!

  Lada moment rozpocznie się sezon urlopowy, a wraz z nim upragnione wakacje i wypoczynek. Mimo że wiele osób marzy o bezproduktywnym leżeniu na plaży, tym razem warto postawić na aktywne wakacje. Pomysły na aktywny wypoczynek można wymieniać niemal bez końca – spływ kajakami, wyprawa w góry, zwiedzanie ciekawych miejsc, spacery na łonie natury czy grill w gronie najbliższych. Jedno jest pewne – bez względu na to, w jakim miejscu spędzimy wakacje, ważne, żeby były niezapomniane. Pomóc może nam w tym sprzęt, który kupimy w iSpot!


 • ​​Otrzymałeś tajemniczą przesyłkę z Chin? Skontaktuj się z policją

  Do tej pory nie otrzymaliśmy zgłoszeń dotyczących przesyłek z Chin, zawierających nieoznakowane nasiona. Jednak jeśli ktoś takie nasiona otrzyma, proszony jest o kontakt z policją - przekazał rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.


 • Eksplozja w Bejrucie. Polscy strażacy chcą pomóc libańskim ratownikom

  Zgłosiliśmy gotowość do natychmiastowego wyjazdu do działań ratowniczych w Libanie - poinformował w środę rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. Dodał, że na miejsce może zostać wysłanych 39 ratowników z 4 psami oraz moduł ratownictwa chemicznego - łącznie ok. 50 ratowników.


 • Jarosław Kaczyński: Rekonstrukcja rządu we wrześniu lub na początku października [CAŁY WYWIAD]

  Rekonstrukcja rządu przeprowadzona zostanie we wrześniu lub najdalej na początku października, a plan zakłada "daleko idące zmniejszenie liczby ministerstw" - oświadczył w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Dodał, że po odchudzeniu rządu liczba resortów oscylowałaby "wokół 12", a "najbardziej radykalny plan mówi o nawet 11 ministerstwach". Jarosław Kaczyński mówił również o "niełatwych" rozmowach nt. rekonstrukcji z koalicjantami PiS, zamieszaniu wokół programu 500+, a konkretnie o...


 • Upalna druga połowa wakacji? Znamy prognozy na sierpień

  Sierpień będzie w tym roku zdecydowanie cieplejszy niż lipiec - tak wynika z długoterminowych prognoz meteorologów i klimatologów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.


 • Rząd zakaże wesel w niektórych regionach? Resort zdrowia "tworzy listę"

  "W ciągu najbliższych dni resort zdrowia może przedstawić listę regionów, w których zakazane będzie urządzanie przyjęć ślubnych" - donosi "Rzeczpospolita". Taka decyzja miałaby być konsekwencją ostatniej fali zachorowań na COVID-19.


 • ​Iustitia podważa uchwałę SN ws. ważności wyborów prezydenckich. Podjęto czynności wyjaśniające

  Zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sędzia Przemysław Radzik podjął czynności wyjaśniające w sprawie stanowiska zarządu stowarzyszenia Iustitia, w którym zakwestionowano poniedziałkową uchwałę Sądu Najwyższego o stwierdzeniu ważności wyboru prezydenta.