Świat Fiata

„Mały Samochód Roku” dla nowego Fiata 500

Nowy Fiat 500 zwycięża w kategorii „Mały Samochód Roku" konkursu News UK Motor Awards

Nowy Fiat 500 zwyciężył w kategorii „Mały Samochód Roku” w konkursie News UK Motor Awards

Głosami odbiorców i wyborem wybitnych dziennikarzy motoryzacyjnych, nowy Fiat 500 zdobywa tytuł „Mały Samochód Roku” w konkursie News UK Motor Awards 2021.

Nagrody News UK Motor Awards

Podobnie jak w poprzednich latach, nagrody News UK były przyznawane przez czytelników i dziennikarzy motoryzacyjnych z wszystkich tytułów News UK, którzy wyróżnili najlepsze w swojej klasie samochody ze wszystkich segmentów motoryzacyjnych.

Nagroda przyznana przez News UK Motor Awards jest już 10. dla nowego Fiata 500 zdobytą w Wielkiej Brytanii i powiększa pulę tytułów przyznanych modelowi. Znajdują się w niej: „Green Car” uzyskany we francuskim konkursie Automobile Awards 2020 oraz tytuł „Car of the Year and Best Small Electric Car” przyznany przez Driving Electric. Oprócz tych prestiżowych międzynarodowych wyróżnień, samochód otrzymał również nagrodę „Best Design 2020″ przyznaną przez niemiecki magazyn „Auto Motor und Sport” oraz „Best Design Concept” uzyskaną w renomowanym międzynarodowym konkursie „Red Dot Design Awards”.

Wprowadzony na rynek w marcu 2020 roku, nowy Fiat 500, zebrał już liczne międzynarodowe nagrody i stał się wiodącym, elektrycznym samochodem miejskim w Europie. Nowy Fiat 500 jest pierwszym najlepiej  sprzedającym się samochodem z prawie 28% udziałem w rynku w segmencie samochodów miejskich w Europie, liderem na rynku samochodów miejskich w 12 krajach i najczęściej sprzedawanym samochodem na całym rynku EV we Włoszech.
Ponadto, po wprowadzeniu na rynek europejski, izraelski i brazylijski, nowy Fiat 500 jest na najlepszej drodze, aby stać się pierwszym globalnym, w pełni elektrycznym samochodem miejskim typu „all-in”.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

źródło i foto: media.stellantis.com

Zobacz także:

Wideo reklama nowego Fiata (500)RED

admin

Zamówienia na nowego Fiata Tipo City Sport

admin

Fiat 500 elektryczny z USA – gdzie tanio kupić?

admin