Tipo-Klub.pl - Cztery koła jedna pasja
zakup nowego Fiata TIPO - Wersja do druku

+- Tipo-Klub.pl - Cztery koła jedna pasja (https://www.tipo-klub.pl)
+-- Dział: Zakupy (https://www.tipo-klub.pl/dzial-zakupy)
+--- Dział: Samochody (https://www.tipo-klub.pl/dzial-samochody)
+--- Wątek: zakup nowego Fiata TIPO (/temat-zakup-nowego-fiata-tipo)

Strony: 1 2 3 4

zakup nowego Fiata TIPO - baranek - 15-04-2018

Witam.
rozważam zakup nowego boilidu.
wybór prawdopodobnie padnie na nowego Fiata Tipo 1.4 w benzynie.
(prócz tego zastanawiałem się nad używanym i30 lub ceed z rocznika '13-14) - lepszy wybór??

wracając do meritum - z doświadczenia osób, które już kupił - na jakie zniżki lub upusty można liczyć? jakie dodatkowe wyposażenie dostać?
nie ukrywam, że myślałem o wersji podstawowej - ale przeszkadza mi brak świateł led i elektrycznych lusterek ( w 2018 r !!!!!)

doradźcie coś proszeSmile

Dodatkowo - na co zwrócić uwagę / uważać przy zakupie (salon w woj. podkarpackim prawdopodobnie)

bonusowo:
- jak oceniacie auto po tylko kilku (nastu) miesiącach eksploatacji ??

Re: zakup nowego Fiata TIPO - Talarsw - 15-04-2018

Wszystko zalezy jakie wyposazenie bedzie mialo i30 np. I jaki silnik. Jezdzilem ostatnio i30. Wlasnie z takiego rocznika jak opisujesz (przedlift) auto bylo w jakiejs dobrej opcji bo mialo fotel z reg. Odc. Ledzwiowego, klime strefowa i tak jak opisujesz ledy i halogeny. To bylo kombii. Bagaznik mega funkcjonalny. Silnik 1.6 diesel. Wykonanie i wogole auto stawiam na rowni z tipo. Jezeli oczywiscie wyposazenie bedzie podobne no i silnik. W podstawie 1.4 95km szalu nie robi. Tak wiec jezeli chcesz nowe i pografisz odpuscic wyposazenie to tipo. Jezeli wyposazenie kosztem uzywki to i30. Jezeli dobrzez znasz historie uzywanego auta to wez. Ja nie mialem znajomego badz w rodzinie kogos kto sprzedawal dlatego bralem nowe bo szkoda mi czasu na trupy z niemcowni...

Re: zakup nowego Fiata TIPO - baranek - 15-04-2018

w przypadku i30 myślałem o benzynie 1.4, 100km.

bardzo ciężko dorwać coś używanego w sensownym stanie. na używkę chciałem przeznaczyć 40 k zł.

Re: zakup nowego Fiata TIPO - sofcik86 - 15-04-2018

Moim zdaniem patrzac na kase która chcesz wylozyc na auto bez zastanowienia wybralbym Fiata, wiem wiem ze kazdy tutaj raczej by poleci Fiata ale ja jeszcze nie znam osoby ktora sprzedaje auto 3-4-5 letnie ktorego by cos nie bolało... ale to tylko moja opinia.

Re: zakup nowego Fiata TIPO - make76 - 16-04-2018

sofcik86 post_id=9121 time=1523818811 user_id=445 napisał(a):Moim zdaniem patrzac na kase która chcesz wylozyc na auto bez zastanowienia wybralbym Fiata, wiem wiem ze kazdy tutaj raczej by poleci Fiata ale ja jeszcze nie znam osoby ktora sprzedaje auto 3-4-5 letnie ktorego by cos nie bolało... ale to tylko moja opinia.

Pozwolę się nie zgodzić z opinią, świadczę usługi dla najdrobniejszych przedsiębiorców i wśród klientów jest bardzo dużo ludzi, którzy właśnie wymieniają auta po okresie kredytowania czyli właśnie 4-5 lat. Mimo, iż są to auta służbowe to jeżdżą nimi właściciele i są one w dobrym stanie i z małymi przebiegamy. Najczęściej oddają w rozliczeniu u dilera i tam bym skierował swoje kroki jak bym coś szukał. Sam mam zamiar po 3 latach zmienić Tipka. Korzystając z ulg dla firm strata na aucie 3-4 letnim jest bardzo mała.

Re: zakup nowego Fiata TIPO - sofcik86 - 16-04-2018

... nie mowie ze tak nie jest. Zwyczajnie zasugerowalem sie doswiadczeniami kilku znajomych ktorzy mieli mniej szczescia.

Re: zakup nowego Fiata TIPO - tomekbud - 16-04-2018

make76 post_id=9123 time=1523858119 user_id=508 napisał(a):wymieniają auta po okresie kredytowania czyli właśnie 4-5 lat. Mimo, iż są to auta służbowe to jeżdżą nimi właściciele i są one w dobrym stanie i z małymi przebiegamy. Najczęściej oddają w rozliczeniu u dilera

A możesz dać linka z takimi samochodami do sprzedaży, czy one tak się szybko rozchodzą, że ich praktycznie nie można kupić

tomekbud post_id=9127 time=1523865650 user_id=767 napisał(a):A możesz dać linka z takimi samochodami do sprzedaży, czy one tak się szybko rozchodzą, że ich praktycznie nie można kupić

Kolego szukam powoli auta dla żony, i szukam dokładnie małego auta miejskiego najlepiej max 5 lat, z małym przebiegiem oczywiście krajowego od 1 właściciela, czyli każdy by takiego chciał, ale do czego zmierzam zerkam na 5 dilerów z mojej okolicyj na używane jakie maja, śledzę to jakieś 3-4 miesiące i uwierz jak coś fajnego się pojawi to znika w przeciągu 1-2 dni. Szukam po dilerach bo chcę dokupić gwarancję i oczywiści potrzebuję fakturę. Nie pozostaję nic innego jak sprawdzać codziennie ich używane i jak coś Ci się spodoba trzeba od razu wsiąść w auto i jechać oglądać.

Myślę o czymś takim, jak by cena była 30 000 brutto to bym go brał.

https://dobreuzywane.pl/oferta-dnia/ford/ford-fiesta-125-82km-klimatyzacja-wspomaganie

i tu jeszcze jeden

https://dobreuzywane.pl/oferta-dnia/ford/ford-fiesta-125-16v-82-km-silver-x

Re: zakup nowego Fiata TIPO - sofcik86 - 16-04-2018

Dyszke dolozysz i tipkiem juz jakims z salonu wyjedziesz...

Planowałem dać 25 000 netto, a najlepiej 20 000, chociaż za 33 000 netto jest nowe Punto, żona nie za bardzo szanuje auta i szkoda mi jej dać nowe z salonu :-)