Eventy motoryzacyjne Świat Fiata

Wirtualna Polska – Nowy Fiat 500 „Miejskim Samochodem Roku”

Nowy Fiat 500 „Miejskim Samochodem Roku”
  • Grupa wydawnicza Wirtualna Polska ogłosiła wyniki plebiscytu „Samochód Roku”. W kategorii miejskiej głosami dziennikarzy tytułów Autokult.pl i AutoCentrum.pl zwyciężył nowy Fiat 500.
  • Nowy Fiat 500, oferujący jazdę autonomiczną na poziomie 2. i łączność ze światem, jest dostępny w czterech wersjach wyposażenia i dwóch wersjach silnikowych już od 99 500 zł.

Wirtualna Polska ogłosiła wyniki 4. edycji plebiscytu „Samochód Roku”.

Do walki o tytuł najlepszych w 8 kategoriach tematycznych stanęły 33 modele, które pojawiły się w Salonach dealerskich w zeszłym roku.

Decyzją dziennikarzy należących do Grupy WP redakcji Autokult.pl i AutoCentrum.pl pierwsze miejsce wśród aut miejskich zajął nowy Fiat 500. Bezkonkurencyjna, całkowicie elektryczna 500 nie tylko zdobyła najwięcej punktów od redakcji, ale zachowała jedną z największych przewag punktowych nad drugim modelem w klasie w całym tegorocznym plebiscycie, pewnie pokonując łącznie aż siedmiu rywali. Brawa dla nowego Fiat 500!

Nowy Fiat 500 to pierwszy w pełni elektryczny model FCA, zaprezentowany światu w marcu zeszłego roku. I tak, jak oryginalna 500 z lat 60. XX wieku, oferując mobilność i wolność stała się zjawiskiem społecznym, tak dziś nowy Fiat 500 ponownie zmienia zasady gry, wykorzystując popularność modelu do inspirowania zmian na rzecz ochrony naszej planety.

Nowy Fiat 500 sam stanowi część rozwiązania, stanowiąc produkt, w którym zrównoważony rozwój jest ściśle powiązany z doskonałością w dziedzinach know-how, kreatywności i innowacji. Dlatego elektryczny Fiat przede wszystkim odpowiada na podstawowe potrzeby Klientów samochodu elektrycznego: oferuje duży zasięg i krótki czas ładowania. Akumulatory litowo-jonowe o pojemności 42 kWh zapewniają mu zasięg do 320 km w cyklu mieszanym WLTP, a w cyklu miejskim nawet do 458 km. Aby zoptymalizować czas ładowania, nowy Fiat 500 jest wyposażony w funkcję szybkiego ładowania prądem o mocy 85 kW, która w bardzo krótkim czasie ładuje akumulator. Przykładowo, potrzeba zaledwie 5 minut, aby zgromadzić rezerwę energii wystarczającą na pokonanie 50 km, czyli więcej niż to potrzebne do przeciętnego codziennego użytkowania samochodu. Do nowego Fiata 500 można dokupić stację ładowania easyWallbox, rozwiązanie do ładowania w domu, którą można podłączyć do normalnego gniazdka domowego.

Fiat 500 – dostępne wersje

Auto jest dostępne w czterech wersjach, silniki wersji Passion, Icon i La Prima generują moc 118 KM (87 kW), zapewniając maksymalną prędkość 150 km/h (ograniczoną elektronicznie) i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,0 sekund, a od 0 do 50 km/h w 3,1 sekundy. Wersja Action wyposażona jest w silnik elektryczny o mocy 95 KM (70 kW), który pozwala przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 9,5 sekundy i osiągnąć prędkość 135 km/h przy zasięgu do 190 km wg WLTP w cyklu mieszanym.

Nowy Fiat 500 oferuje trzy tryby jazdy: Normal, najbardziej zbliżony do prowadzenia auta z silnikiem spalinowym, Range z funkcją „one-pedal-drive”, umożliwiającą prowadzenie samochodu praktycznie wyłącznie za pomocą samego pedału przyspieszenia i najbardziej ekonomiczny Sherpa.

To wyróżnia nowego Fiata 500

Jednak cechami, które najbardziej wyróżniają nowego Fiata 500, są: jazda autonomiczna na poziomie 2. i łączność ze światem. Przednia kamera, dzięki zaawansowanej technologii, monitoruje wszystkie obszary przed samochodem, inteligentny adaptacyjny tempomat (iACC) dostosowuje prędkość do samochodu poprzedzającego, system autonomicznego hamowania awaryjnego reaguje na wszystkich uczestników ruchu drogowego: samochody, rowerzystów, pieszych. System kontroli toru jazdy utrzymuje pojazd na środku pasa, gdy oznaczenia są poprawnie umieszczone na drodze, inteligentny asystent prędkości z funkcją rozpoznawania znaków drogowych odczytuje ograniczenia prędkości i pomaga ich przestrzegać, a system kontroli martwego pola monitoruje obszary poza polem widzenia kierowcy i informuje, gdy znajduje się w nich inny samochód. Funkcja wykrywania zmęczenia kierowcy proponuje zrobienie przerw, a czujniki parkowania 360° pozwalają wyświetlić podgląd auta imitujący widok z lotu ptaka, aby uniknąć przeszkód podczas manewrowania. Auto jest też wyposażone w nowy system multimedialny Uconnect 5 i platformę łączności zaprojektowaną z myślą o przyszłości. Samochód łączy się bezprzewodowo ze smartfonem za pomocą Android Auto lub Apple CarPlay i obsługiwaną na 10,25-calowym ekranie dotykowym.

źródło i foto: media.stellantis.com

Zobacz także:

Nowe modele 500X Hybrid i Tipo Hybrid w gamie Fiata

admin

Wideo reklama nowego Fiata (500)RED

admin

Kupić, czy nie kupić Fiata Tipo? Zapraszamy na grupę na FB

admin