Znaki drogowe

Co oznacza znak drogowy A7? Ustąp pierwszeństwa

drogowy znak ostrzegawczy a7 - ustąp pierwszeństwa

Co oznacza znak drogowy A-7?

Znak A-7 oznacza #ustąp pierwszeństwa przejazdu. Ma on inny kształt niż pozostałe znaki #ostrzegawcze. Odwrócony trójkąt umożliwia rozpoznanie znaku nawet z drogi która przebiega za nim.

Znak A-7 ostrzega kierowcę przez zbliżającym się skrzyżowaniem z drogą z pierwszeństwem przejazdu. Kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu, poruszającym się po drodze z pierwszeństwem przejazdu.

Znak A-7 może być także umieszczony przed torowiskiem pojazdów szynowych.

Zobacz film:

Znaki ostrzegawcze

Znaki ostrzegawcze informują uczestnika ruchu o niebezpieczeństwach jakie mogą wystąpić na drodze lub o niebezpieczeństwach, które już na niej występują. Do pierwszej grupy należą znaki ostrzegające na przykład przed zwierzyną leśną lub gospodarczą, a także przed zjawiskami uzależnionymi od warunków pogodowych. Druga grupa to znaki informujące o niebezpieczeństwach, które na stałe występują na drodze. Mogą to być na przykład znaki ostrzegające przez niebezpiecznym zakrętem, czy skrzyżowaniem z drogą podporządkowaną. Równocześnie zobowiązują kierowcę do zachowania szczególnej ostrożności. Znaki te mają kształt trójkąta równobocznego, którego wierzchołek skierowany jest do góry. Wyjątek stanowi znak A-7 – ustąp pierwszeństwa, który jest skierowany wierzchołkiem w dół.

Zobacz także:

Co oznacza znak drogowy A3 i A4? Niebezpieczne zakręty – pierwszy w prawo lub lewo

admin

Widzisz znak drogowy A-9, lub A-10? Jak zachować bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych?

admin

Znak poziomy P-10: Przejście dla pieszych

admin