Przepisy drogowe Znaki drogowe

Znak drogowy D-13, D-13a i D-14: Początek pasa ruchu

#Znak #informacyjny D-13 to początek pasa ruchu powolnego. Oznacza to, że za znakiem rozpoczyna się odcinek drogi, z którego zobowiązani są korzystać kierujący pojazdami, które nie osiągną na wzniesieniu minimalnej prędkości określonej na znaku liczbą kilometrów na godzinę.

Znak D-13a oznacza początek pasa ruchu po stronie którą wskazuje znak.
Znak D-14 oznacza koniec skrajnego pasa ruchu, który znajduje się po stronie wskazanej na znaku, a także koniec pasa ruchu powolnego.

Pod znakiem D-13, D-13a, lub D-14 może zostać umieszczona tabliczka T-1a wskazująca odległość do początku, lub końca drogi, lub pasa ruchu.
——————————————————–

#Znaki informacyjne wskazują kierującemu pojazdem na rodzaj drogi, sposób poruszania się niej, a także informują o obiektach znajdujących się w pobliżu. Mogą one na przykład informować o drodze z pierwszeństwem przejazdu, drodze dla rowerów, drodze jednokierunkowej, przejściu dla pieszych, drodze ekspresowej i wielu innych. Dodatkowo informują o obiektach które znajdują się przy drodze, lub w jej pobliżu takich jak na przykład: Szpital, Policja, stacja paliw, poczta, myjnia, wulkanizacja, hotel czy punkt informacji turystycznej. Pod znakami mogą być umieszczone tabliczki z określonymi informacjami.

#znakidrogowe

Zobacz także:

#Bugatti Divo – samochód za ponad 5 milionów dolarów

admin

? Znaki ostrzegawcze – Nauka znaków drogowych / Slajdy

admin

? Znak drogowy A-11: Nierówna droga; Znak A-11a: próg zwalniający

admin