Fiat Tipo City Sport

admin
tipo city sport
Materiały prasowe media.stellantis.com

Nowe Tipo City Sport w rodzinie Fiata

Nowe Tipo City Sport, na którego zamówienia można składać pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku, to znakomite połączenie dynamiki i technologii, a więc idealny samochód dla tych, których pociąga młodzieńczy, sportowy styl. Nowa wersja jest natychmiast rozpoznawalna, dzięki swoim charakterystycznym elementom, jak np. specjalny emblemat „Sport” z boku samochodu oraz ekskluzywny kolor nadwozia Szary Metropolis, zestawiony z 18-calowymi felgami aluminiowymi z diamentowym szlifem, a także licznym elementom w kolorze czarnym, błyszczącym: począwszy od przedniego  grilla, obudowy lusterek wstecznych, słupka B, aż po klamki.

Wygląd zewnętrzny Tipo City Sport

Również w błyszczącej czerni pojawia się odświeżony grill, na którym widnieje zupełnie nowe logo Fiat. Tipo jest pierwszym, zaraz po nowej 500, samochodem Fiata, który przyjął to logo. Jeszcze bardziej nowoczesny wygląd Tipo City Sport to również zasługa, montowanych w standardzie (zarówno z przodu, jak i z tyłu), zupełnie nowych świateł FULL LED, które nie tylko podkreślają linię samochodu, ale także poprawiają bezpieczeństwo aktywne i bierne, dzięki lepszej widoczności, jaką zapewniają kierowcy. Zgodnie z trendem dbałości o zrównoważony rozwój każdego, nawet najmniejszego detalu, zmniejszają one również zużycie energii, a tym samym emisję CO2.

Wyposażenie i wygląd wewnątrz auta

Sportowy charakter widać także we wnętrzu samochodu, gdzie uwagę przyciąga czarna podsufitka, idealnie dopasowana do nowej, sportowej kierownicy (jeszcze bardziej kompaktowej), aby zapewnić lepszą ergonomię oraz pełną widoczność 7-calowego wyświetlacza TFT. Zwrócono również uwagę na centralny panel, w którym zmieniono układ sterowania klimatyzacją i dodano nowe chromowane oraz czarne elementy wykończenia. Ponadto, wraz z systemem „Keyless Entry/Go”, służącym do blokowania i odblokowywania drzwi oraz uruchamiania silnika bez konieczności używania tradycyjnego kluczyka, nowe Tipo City Sport oferuje szeroką gamę najnowocześniejszych, zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), w tym adaptacyjne światła drogowe (Adaptive High Beam), zapewniające lepszą widoczność podczas jazdy nocą, poprzez automatyczne zmianę świateł mijanie na  drogowe, gdy droga przed autem jest pusta.

Dostępne w wersji  Hatchback i Station Wagon, Nowe Tipo City Sport może być wyposażone w silnik wysokoprężny 1.6 Multijet o mocy 130 KM lub nową jednostkę benzynową 1.0 GSE T3 o mocy 100 KM.

Zobacz także jak Tipo Sport prezentowało się na filmach użytkowników YouTube:

Film użytkownika Tobias Rethfeldt