Moto informacje

Najlepszy sklep motoryzacyjny w Krakowie

moto kraków

Samochód to niezależność. Nie trzeba dostosowywać się do kursów komunikacji publicznej, można uniknąć przesiadek czy konieczności stania w tłoku w autobusie lub tramwaju. Żeby jednak auto bezproblemowo funkcjonowało, potrzebuje wysokiej jakości części. Te zaś najlepiej jest kupić w dobrym sklepie. Sprawdźmy, gdzie można dokonać najlepszych zakupów motoryzacyjnych w Krakowie.

Wprawdzie w dużych miastach, takich jak Kraków, poruszanie się własnym samochodem niekoniecznie wiąże się z przyjemnością, z uwagi chociażby na korki czy brak miejsc parkingowych. Niemniej, auto daje niezależność. Mając je, łatwiej jest dojechać w konkretne miejsce o dogodnej porze, nie wspominając o zorganizowaniu wakacyjnego wyjazdu całą rodziną na drugi koniec Polski lub poza jej granice. Samochodem można też przejechać się po prostu dla przyjemności. Rzecz jasna, aby cieszyć się bezpiecznym korzystaniem z niego, należy co jakiś czas przeprowadzić niezbędne wymiany elementów eksploatacyjnych oraz naprawy. Część tego typu zadań najlepiej jest zlecić wyspecjalizowanemu warsztatowi, inne jednak możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy mieć odpowiedniej jakości części, kupione w dobrym sklepie.

Oryginał czy zamiennik?

Kupując części zamiennie i akcesoria do samochodów, pamiętajmy, że muszą one posiadać homologację i być dopasowane do określonego modelu, wersji silnikowej oraz wyposażeniowej, a także rocznika. Staniemy też przed wyborem: nabyć oryginał czy zamiennik?

Oryginalne części zamienne są droższe, ale też odznaczają się wysoką jakością. Różnią się od siebie modelem dystrybucji. Niektóre, oznaczone literą O, dystrybuowane są w opakowaniach producentów samochodów; są to części oryginalne-serwisowe. Z kolei oryginalne części zamienne pochodzące z sieci dystrybucji ich faktycznych producentów (np. produkty Magneti-Marelli, Valeo, Hella, Bosch itd.) sprzedawane są w ich opakowaniach. To części pierwszomontażowe. Ich jakość jest identyczna z serwisowymi. Rozpoznać je można po oznaczeniu literą Q.

Jeśli chodzi o zamienniki, to na rynku dostępne są dwa ich rodzaje. Części zamienne porównywalnej jakości z oryginalnymi, czyli takie, co do których producenci lub dostawcy mogą złożyć oświadczenie, że ich jakość odpowiada częściom oryginalnym. Oznaczane są literą P. Natomiast Z to oznaczenie pozostałych części zamiennych. Są produkowane przy zastosowaniu innej technologii lub innych materiałów niż części oryginalne, przez co ich jakość z reguły jest znacznie niższa. Najczęściej są relatywnie tanie, ale ich użycie może spowodować utratę gwarancji pojazdu, a nawet wpłynąć negatywnie  na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ nie ma pewności, jak zachowają się podczas zdarzenia drogowego.

Które części wybrać? To zależy od naszego samochodu. Im auto nowsze i droższe, tym bardziej opłaca się korzystać z części oryginalnych, zwłaszcza, jeśli samochód jest jeszcze na gwarancji. W przypadku starszego pojazdu o niższej wartości warto rozważyć zakup zamienników – ze względu na ich niższą cenę, jest to opcja bardziej opłacalna. Nie należy wszakże oszczędzać na bezpieczeństwie, dlatego lepiej jest dopłacić do części zamiennych oznaczonych literą P, czyli o jakości porównywalnej z oryginalnymi.

Jaki sklep motoryzacyjny w Krakowie?

Najlepsze części samochodowe znajdziemy oczywiście w dobrym sklepie motoryzacyjnym. Jeśli mieszkamy w Krakowie lub okolicach, warto zwrócić uwagę na sklep 7000 obrotów: https://7000obrotow.pl/. W jego ofercie znajdziemy ponad 500 tys. produktów: nowych części oryginalnych bądź zamienników wysokiej jakości, filtrów, olejów, płynów i wszelkich innych elementów ułatwiających dbanie o samochód praktycznie każdej marki. Dostępne są one w bardzo atrakcyjnych cenach.

Kraków i nie tylko

Nie tylko mieszkańcy Krakowa mogą robić zakupy w sklepie 7000 obrotów. Oferuje on wyroby renomowanych producentów z gwarancja wysokiej jakości, dostępne dzięki sprawnej wysyłce na terenie całej Polski.

Zobacz także:

Cała prawda o poprawnym montażu LPG

admin

AutoDave.pl – auto skup w Bydgoszczy, który płaci gotówką!

admin

Porównanie: Skupy aut w województwie pomorskim a tradycyjna sprzedaż samochodu

admin