Moto informacje

Jak zaoszczędzić przy zakupie OC?

W porównaniu z innymi ubezpieczeniami, koszt zakupu OC nie jest bardzo wysoki. Waha się zazwyczaj w granicach od 200 do 600 złotych. Kosztuje więcej, jeśli kupuje je młody kierowca lub wartość samochodu jest wysoka. Trzeba jeszcze mieć na uwadze to, że każdy ubezpieczyciel ma inny standard obsługi. Choć zakres ochrony jest taki sam, co gwarantują obowiązujące przepisy, to w praktyce sposób ich świadczenia może się znacząco różnić. Dlatego też wybór najtańszego OC nie zawsze jest rozsądny, z drugiej jednak strony wcale nie musisz przepłacać. Dowiedz się, jak zaoszczędzić na kosztach OC, a nie na jakości usług.

OC – warunki są regulowane ustawowo

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które musi posiadać każdy właściciel auta i innego pojazdu zmotoryzowanego. Bez tej polisy nie możesz wyjeżdżać na ulicę, inaczej narażasz się na kosztowny mandat, a w razie spowodowania kolizji na duży wydatek ponoszony na rzecz poszkodowanego w zdarzeniu.

Z założenia OC chroni zatem innych uczestników ruchu drogowego oraz nasz samochód. Mając to na uwadze, jak również fakt, że zakres ochrony w każdym towarzystwie jest taki sam (reguluje to Ustawa o Ubezpieczeniach Obowiązkowych z dnia 22 maja 2003 roku), możemy skłaniać się ku najtańszym ofertom. Ale uwaga! Często jakość świadczonych usług jest na adekwatnie niskim poziomie. Jeśli chcesz uniknąć rozczarowania, wybieraj rozsądnie – co wcale nie znaczy: „przepłacaj”. Oto nasze sposoby na zakup ubezpieczenia OC w korzystnej cenie.

Skorzystaj ze zniżek

Zniżki są przyznawane przez towarzystwa ubezpieczeniowe kierowcom jako bonus za bezwypadkową jazdę. Po kilku latach można zebrać ich na tyle, aby oszczędzać przy zakupach nawet 60%. Młodzi kierowcy nie mają tego przywileju, ale mogą dołączyć do ubezpieczyciela inną osobę, która już takie zniżki posiada. Po upływie 6 lat (zazwyczaj) bezkolizyjnej jazdy, zniżki uzbierasz też na własne konto i będziesz mógł kolejny raz ubezpieczać się sam – taniej.

oc

Porównuj oferty

Różnice w cenach OC są nieraz naprawdę duże i sięgają kilkuset złotych. Wybór najtańszej oferty nie zawsze ma racjonalne uzasadnienie, ale z drugiej strony – czy musisz przepłacać? Okazuje się, że nie – w internetowej porównywarce Porówneo zestawisz ze sobą oferty nawet 12 towarzystw. W ten sposób ekspresowo i rzetelnie porównasz je, wybierając najkorzystniejszą dla siebie.

Zobacz także:

Cała prawda o poprawnym montażu LPG

admin

Zakup akumulatora. Jak do tego podejść?

admin

AutoDave.pl – auto skup w Bydgoszczy, który płaci gotówką!

admin