Moto informacje

Uber wprowadza nowe wymogi bezpieczeństwa dla kierowców na swojej platformie

uber weryfikacja kierowców

Uber wzmacnia weryfikację kierowców i wprowadza ogólnokrajowy program zwiększania bezpieczeństwa na swojej platformie

Uber wzmacnia ogólnokrajową kontrolę bezpieczeństwa na swojej platformie, wprowadzając dodatkową weryfikację kierowców i nowe wymogi. Kierowcy będą musieli zgłosić się osobiście do Centrum Wsparcia Kierowców, potwierdzić swoją tożsamość i uprawnienia, oraz wykonać zdjęcie na specjalnym tle. Fotografie będą wykorzystywane do jeszcze lepszej weryfikacji, czy dany kierowca korzysta z własnego konta w aplikacji Uber.

Rozpoczęty audyt jest częścią nieustannej pracy Ubera na rzecz podniesienia standardów bezpieczeństwa na swojej platformie i w całej branży, jak również są uzupełnieniem dla wdrożonej w 2019 r. technologii weryfikacji w czasie rzeczywistym.

Wymagania stawiane kierowcą

Przed rejestracją na platformie Uber każdy kierowca, który osobiście chce wozić pasażerów, musi spełnić szereg wymogów. Konieczne jest między innymi przesłanie do Uber zdjęć dokumentów – dowodu osobistego albo paszportu i prawa jazdy (ważnego od co najmniej roku). Ponadto, Uber weryfikuje także zaświadczenia o niekaralności oraz​​potwierdzenia poddania się kontroli medycznej i psychologicznej. Kierowca musi posiadać własną licencję taxi bądź współpracować z przedsiębiorcą-partnerem flotowym w ramach jego licencji taxi.

Jedno tło i wyraźne zdjęcie

Pracownicy Uber będą fotografować kierowców na unikalnym, jednolitym tle w Centrum Wsparcia Kierowców Uber. Fotografia będzie dodawana do konta kierowcy na platformie oraz wykorzystana podczas weryfikacji tożsamości kierowcy w czasie rzeczywistym. Zdjęcie zostanie porównane ze specjalnym selfie, o które kierowca może być poproszony w momencie logowania do aplikacji. Jeśli zdjęcia będą się zgadzać, kierowca będzie mógł uzyskać dostęp do aplikacji.

„Podobne narzędzia wdrożyliśmy między innymi w Wielkiej Brytanii i są to bardzo skuteczne działania. Cieszę się, że w Polsce także rozpoczęliśmy proces fizycznej weryfikacji dokumentów wszystkich kierowców i w najbliższych dniach wzmocnimy go o konieczność wykonania specjalnego zdjęcia. Mamy nadzieję, że inni pójdą naszymi śladami, bo tylko wtedy uda nam się poprawić bezpieczeństwo w całym sektorze taxi” – mówi Marcin Moczyróg, dyrektor regionalny Uber CEE

To duża i pierwsza tego typu zmiana dla kierowców korzystających z aplikacji mobilnych w Polsce. Inicjatywa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i jest uzupełnieniem dla działań firmy w tym zakresie. Kierowcy, którzy w określonym terminie nie pojawią się w Centrum Wsparcia Kierowców i nie wykonają tam zdjęcia, nie będą mogli dalej korzystać z aplikacji. Zdjęcia dodane do kont kierowców przez pracowników Ubera nie będą mogły być również samodzielnie aktualizowane.

—————————

O Uber

 Uber to aplikacja technologiczna łącząca pasażerów i kierowców. Od 2020 roku Uber ma licencję pośrednika przy przewozie osób i współpracuje wyłącznie z partnerami, posiadającymi licencję taksówkarską. Dodatkowo Uber to platforma multimodalna, która oferuje również możliwość zamówienia posiłków z dostawą, bądź transportu drobnych przesyłek. Uber działa w ponad 10 000 miast w ponad 70 państwach na całym świecie, usprawniając sposób, w jaki ludzie poruszają się po współczesnych metropoliach. W Polsce Uber jest dostępny w 22 lokacjach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Radomiu, Kielcach, Białymstoku, Częstochowie, Olsztynie, Płocku, Koszalinie, Legnicy, Zielonej Górze, Opolu i na Śląsku. Więcej informacji na temat firmy Uber oraz jej usług można znaleźć na: uber.pl

Zobacz także:

Zakup akumulatora. Jak do tego podejść?

admin

Ewolucja silników samochodowych: od pierwszego silnika spalinowego do nowoczesnych silników elektrycznych.

admin

Jak zaoszczędzić przy zakupie OC?

admin