Tipo-Klub.pl - Cztery koła jedna pasja
TIPO HB 1.4 120HP S-DESIGN :) - Wersja do druku

+- Tipo-Klub.pl - Cztery koła jedna pasja (https://www.tipo-klub.pl)
+-- Dział: Tipo Klub (https://www.tipo-klub.pl/dzial-tipo-klub)
+--- Dział: Nasze samochody (https://www.tipo-klub.pl/dzial-nasze-samochody)
+--- Wątek: TIPO HB 1.4 120HP S-DESIGN :) (/temat-tipo-hb-1-4-120hp-s-design)TIPO HB 1.4 120HP S-DESIGN :) - kashue - 05-04-2019

Witam.

Po długiej jeździe Fiatem Stilo w dobrym nastawieniu do fiata zmieniłem model na TIPO.
Ponieważ postanowiłem zatrzymać auto na dłużej więc skupiłem się na wyszukaniu dobrze wyposażonego modelu w dobrej cenie w związku z czym kupiłem z dobrym rabatek model HB S-Design z 2018.

Ponieważ autem jeżdżę dopiero parę dni i raczej je oszczędzam do 1500km nie mogę za dużo napisać, ale w miarę upływu czasu może jakoś bardziej rozwinę wątek.

Samochód zakupiłem w Gdańsku a tereny występowania to głównie Dolnośląskie okolice Wałbrzycha, Dzierżoniowa oraz sporadyczne wyjazdy do Sieradza.

PS.
Może ktoś również przesiadł się ze stilo na tipo i znamy się z klubfiatstilo?


RE: TIPO HB 1.4 120HP S-DESIGN :) - bibi - 05-04-2019

Piękna gratulacje!!


RE: TIPO HB 1.4 120HP S-DESIGN :) - juri - 05-04-2019

miod Malina, piekny okaz


RE: TIPO HB 1.4 120HP S-DESIGN :) - marnyd4d - 07-04-2019

super tipek szerokości Smile


RE: TIPO HB 1.4 120HP S-DESIGN :) - Gasiu - 12-04-2019

Znajomy samochodzik Big Grin
Szerokości Big Grin


RE: TIPO HB 1.4 120HP S-DESIGN :) - kashue - 09-09-2019

Trochę czasu minęło i 11 tyś przebiegu stuknęło po drodze było troszkę przygód...

W maju w ASO zamontowałem LPG. Niestety po ok. 1000km dostałem check engine z błędami lambdy.
Po diagnozie okazało się , że to fałszywy alarm i aktualizacja softu od centralki LPG naprawiła sprawę, za to zepsuła mapy wtrysku lpg...o czym dowiedziałem się na autostradzie jak chciałem przekroczyć 130km/h i okazało się , że nie mogę tego uczynić..chyba, ze bardzo delikatnie na 6 będę dodawał gaz wtedy mogę i do 180 dociągnąć.
Na szczęście znalazłem ASO specjalizujące się w LPG i po strojeniu wszystko działa tak jak trzeba.
Z LPG miałem jeszcze mała przygodę...ponieważ jest to auto w leasingu więc by wbić gaz musiałem odesłać dowód rejestracyjny do ASO Gdańsk by mi wbili LPG do dowodu...tak i uczyniłem,
aczkolwiek mocno się zdziwiłem jak po wyjątkowo dziwnie długim czasie dostałem dowód rejestracyjny gdzie zamiast LPG był wbity HAK ?!?
Trochę to potem odkręcali i niestety nie dołożyli mi haku by była zgodność z dowodem rejestracyjnym.
W międzyczasie walczyłem z bagażnikiem. Ponieważ moje auto domyślnie było wyposażone w zestaw naprawczy więc nie miałem miejsca na pełne koło zapasowe, więc po montażu pojemniejszej butli podłoga lekko się podniosłą. Myślałem, że przy montażu się tym zajmą...ale niestety to nie wchodziło w zakres ich pracy :/
W związku z czym, zakupiłem styropian do bagażniki i mocno się zdziwiłem, że teraz podłoga bagażnika nie pasuje, więc po długiej walce z lokalnym ASO zamówiłem taką pasującą, niestety wcześniej spisali numery podłogi z jakiegoś nietypowego modelu tipo i nie mogli zamówić tego podzespołu z centrali.

W sobotę do auta zakupiłem felgi i opony na zimę. Padło na dedykowane fiatowskie 17 oraz opony nokian wr snowproof.
Udało mi się lokalnie zakupić nowe nieużywane felg z drobnymi defektami za 1700zł co nie było taką złą ceną.
Nie wiem skąd te defekty , bo po środku widać, że nigdy nie były na aucie, ale mają na lakierze niewielkie wady, nie przeszkadza mi to i tak bo lecą na zimę.

PS.
Mam do sprzedania oryginalna podłogę bagażnika do HB, za chwilę wrzucę coś do działu giełda.


RE: TIPO HB 1.4 120HP S-DESIGN :) - pietics - 24-10-2019

Witaj
Ja również w czerwcu 2017 r. przesiadłem się ze stilo 1,9 JTD na TIPO 1,4 tjet. wersja Longe. Auto zamawiane, więc dobrałem co chciałem. Auto ma przejechane obecnie 46 tys km. Jest po chip tuningu co znacznie poprawia przyjemność z jazdy i ekonomikę. Jak na razie jestem zadowolony. Żadnych problemów. Zastanawiam się nad założeniem gazu.


RE: TIPO HB 1.4 120HP S-DESIGN :) - kashue - 24-10-2019

Ja generalnie jestem zadowolony z gazu u siebie, jedynie na początku miałem problemy przed aktualizacją softu i zdarzyło się wysypać błędy, na szczęście od 4 miesięcy spokojnie.
Sterownik gazowy zamontowany przez ASO (tartarini) jest trochę dziwny...jak skończy się LPG to piszczy do momentu naciśnięcia przycisku i po zatankowaniu LPG samoczynnie nie wraca z benzyny.